Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesülete Székesfehérvár





Fehér József író, költő, egyesületünk alapító tagja, tb. elnök, kezdettől az irodalmi tagozat vezetője. 2021 évtől az egyesület vezetőségi tagja.

Bemutatkozás:
1950-ben születtem Hódmezővásárhelyen, és ott is élek. A Kárász József Irodalmi Kör alapító elnöke, a Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesületének tiszteletbeli elnöke és az irodalmi tagozatának vezetője, valamint az Új Verőfény Irodalmi –Művészeti – Kulturális Magazin főszerkesztő-helyettese vagyok. Öröm számomra, hogy minden tettemmel az irodalmat szolgálhatom. Elsősorban a szüleimnek köszönhetem, hogy az írói, költői pályát választottam magamnak élethivatásul. Földművelő-gazdálkodó emberként akarva-akaratlanul megszerettették velem az irodalmat. Gyermekkori verseim még a gimnáziumi újságba is bekerültek.A 35 évi újságírói munka jó iskola volt a számomra, és hozzájárult ahhoz, hogy a gyermek-és felnőtt versek mellett drámai atmoszférájú novellák, derűs vígjátékok kerüljenek ki a tollam alól. Eddig öt novelláskötetem, öt gyermekverses könyvem, egy regényem és három meseregényem jelent meg. Színdarabjaimat nagy sikerrel mutatták be.
Munkásságomat számos díjjal ismerték el, köztük 2019-ben MANE Irodalmi Nagydíjat kaptam. Ezt követően 2020-ban irodalmi munkásságom és közösségi munkám elismeréséért MANE Életműdíjat kaptam, majd 2021-ben MANE Örökös tiszteletbeli tagságot és Barátság díjat adományoztak részemre.

Lengyel Zsófia 2020-tól tisztségviselője az irodalmi tagozatnak. 2023. január 1-től tb. alelnök, és a tagozat vezető helyettese.

Bemutatkozás:
Magyar-dráma szakos tanár és bölcsész vagyok. A Zuglói Irodalmi és Művészeti Alkotókör megálmodója és szervezője.Az álmokhoz társult a valóság, megismertem Kanizsa József irodalmár személyét, aki segített a vágyak szárnyra keltésében. Egyúttal itt köszönöm meg a Zugló TV-nek azt az erkölcsi és szakmai támogatását, amivel munkánkat talajra tette, kitüntette. Pár éve kezdtem írni, bár a lelkem mélyén mindig tudtam, hogy ez bekövetkezik, de nem tudtam mikor. Versírásom kötődik fiam kimeneteléhez Indonéziába, s ez a fájdalom került először verssorok közé. (Azt hiszem a mai világban többünknek ismerős ez a helyzet.) Ő megjött, a vers megmaradt. Internetes fórumokon verseimmel bekerültem a vérkeringésbe.
Először Vas Tibor, Élő költészet antológiájában jelentek meg írásaim. Tibor rövid időn belül meghalt. Azon tűnődtem mitől is élő a költészet. A szavak megmaradnak, élnek. Mi időhöz vagyunk kötve és térhez. Ebben a térben viszont a mai városi ember még a szomszédját sem ismeri. Így fogalmazódott meg bennem az igény, szeretném megismerni Zugló alkotóit, irodalommal foglalkozó költőit, íróit, művészeit. Szeretnék sok párbeszédet, a fiatalok szolgálatát, önmagunk fejlesztését. Első bemutatkozásunk 2020-ban volt, Zuglói Körkép címmel.
2023. február 1-től tiszteletbeli alelnöki és tagozatvezető helyettesi feladatot lát el.

Albert Ferenc költő- író, egyesületünk alapító tagja, tb. alelnöke, 2019-től az irodalmi tagozat vezető helyettese

Bemutatkozás:
1949-ben születtem Kisvárdán. Budapesten, Rákosmentén élek. Nyugdíjazásomtól, 2006-tól foglalkozom komolyabban az írással. A kerületünkben három irodalmi körnek vagyok tagja. A Rákosmenti Irodalmi Műhelynek 2017 januárjától vagyok a tagság által megválasztott elnöke. Az Összefogás 1956 Örökségéért Egyesület alelnöke. Az MMS Mentális 4 Évszak Egyesület elnöke. (Mentális és fizikai segítségnyújtás elesettek, idősek, mentálisan sérültek, és hátrányos helyzetűek számára.)
Újságokban, irodalmi kiadványokban jelennek meg verseim, útleírásaim, tudósító jellegű cikkeim. Ezenfelül több antológiában is publikálom írásaimat. Pályázataimra számos elismerést kaptam. Eddig 12 könyvet jelentettem meg. Első könyvem: Attilától 1956-ig, amely a történészek publikációit alapul véve, verses elbeszélés formájában dolgozza fel történelmünket a teljesség igénye nélkül. Van egy általános, egy szerelmes és egy gyermekverses kötetem, és egy életrajzi regényem. A többi könyvem szervesen kapcsolódik a történelmi hátterekhez, amelyek egy utazó beszámolója.
Egyesületi munkámat és eddigi munkásságomat 2019-ben MANE Életműdíjjal ismerték el.

Cselényi Péter költő, egyesületünk alapító tagja, 2019-től tiszteletbeli tag, és kezdettől az irodalmi tagozat tisztségviselője

"Alkoss és alkotsz, amit és ahogy és amiről tudsz.
Meg sose nézz kritikát, amit és ahogy és amiről tudsz.
Írd meg a történelmeket, ámde a jóvá, vanná vagy ninccsé alakítsad
csúfnak uralmát is-s persze a mindenülést.
Büszként, bátran, hisz tintád az egész univerzum,
míg tollad legalább-íme a puszta kezed."
(Cselényi Péter gondolatai)
Bemutatkozás:
1981-ben születtem Pécsett. Ugyanitt érettségiztem 1999-ben. Ezt követően évekig jártam a PTE magyar és történelem szakára, de végül nem fejeztem be. Már gyermekkoromban alkotgattam. Komolyabban az írói tevékenységemet 25 évesen kezdtem el, ami azóta is tart, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Minden műnemben és minden műfajban igyekeztem kipróbálni magam, de leginkább a rövid terjedelmű formák (vers, elbeszélés, kisebb drámai mű) állnak hozzám közel. Póbálkoztam- próbálkozom új műformák megalkotásával is, mint pl. az un. "poetma" (szigorúan szabályzott, háromsoros versike) vagy az ún. P. D.-strófa (egy gondolatot, érzést, szituációt sűrű, összevont képekben megragadó négysoros.) A magyar nyelv mellett eszperantó nyelven is írogatok.
Irodalmi hivallásom: az öncélú irodalom és a különféle funkciókat betöltő irodalom egyaránt létjogosultsága, az irodalom (és a teljes művészet) mint teremtő tevékenység, mindennek, mint potenciális művészi tárgynak a megvalósítása. Az egyesületünkben végzett munkámat 2020-ban Barátság díjjal ismerték el.

Holécziné Tóth Zsuzsanna író, költő egyesületünk tagja, irodalmi tagozatunk tisztségviselője

Bemutatkozás:
Piliscsabán élek, öt éve lettem nyugdíjas, így már van időm valóra váltani régi vágyamat: írhatom azokat a történeteket, amelyeket gyermekkorom óta őrzök, és azokat is, melyek úton-útfélen "szembejönnek" velem. Írásaimmal igyekszem emléket állítani a hatvanas években az alföldi tanyavilágban élő embereknek és velük együtt a családomnak, éppúgy, mint a munkám során megismert emberek sorsának, küzdelmeinek. Az elbeszéléseim több antológiában szerepelnek. 2017-ben jelent meg első „E” könyvem: „A szerelem messengeren érkezik és egyéb más történetek” címmel, melyben 25 elbeszélésem az Országos Széchenyi könyvtár MEK oldalán olvasható. 2018-ban pedig az Irodalmi rádió szerkesztésében készült el a „Sorsok szilánkjai” című kötetem, amely 60 elbeszélést és egy úti beszámolót tartalmaz. A második elbeszéléskötetem 2020. áprilisában jelent meg,"Nem mindennapi történetek" címmel, és belekezdtem az első regényem megírásába.

Klotz Mária költő-író, 2019 óta tagja egyesületünknek, 2020-tól az irodalmi tagozat tisztségviselője, és 2021-től az Új Verőfény irodalmi- művészeti- kulturális magazinunk Aranycsillag-él rovatának szerkesztője.

Bemutatkozás:
A festői szépségű Pilisszentivánon élek. Két felnőtt gyermekem és egy unokám van. Felnőtt életemet a pedagógia gyakorlati és elméleti területe, valamint az írás, újságírás határozza meg. Végzettségemet tekintve német nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár vagyok. Újságírói jogosultsággal és közoktatási vezetői diplomával is rendelkezem. Egy német cégnél tanítok felnőtteknek német nyelvet és az Oktatási Hivatalban van két szerződésem, érettségi és OKTV témakörökben. Mindezek mellett évekig újságokat szerkesztettem és rendszeresen publikáltam (jelenleg is) sajtóorgánumok számára. Hobbim mindezek mellett még a fényképezés, a gitározás és az éneklés. Magyar és német nyelven írok verseket, prózákat, egyéb műfajban megfogalmazott írásokat. Munkáim eddig fellelhetőek német és magyar nyelvű sajtóorgánumokban, antológiákban, kiadványokban. Német nyelven megjelent könyvem címe: Claus Klotz und seine Dichtung (2010), melyben bátyám életművét dolgoztam fel. Első önálló verses- és prózakötetem Fent és lent címmel 2018-ban látott napvilágot, amely három kiadást élt meg eddig. 2019-ben két könyvem jelent meg, egyik Apeva-cserepek, a másik Szerelmes napló címmel. Ez utóbbi verseskötetem 2. kiadása, 2020-ban, és szintén ebben az évben került az olvasókhoz az ötödik: Évszakfüzér, valamint a hatodik: Adventi nyitogató című kötetem. 2021 őszén a Stufen című, német nyelven írt könyvemet mutattam be. 2021 adventi heteiben az olvasókat az Új Adventi Nyitogató című, kétnyelven (német, magyar) írt ünnepi barangolásommal leptem meg. Tagja vagyok több irodalmi csoportnak, és társaságnak. 2021 óta STAND-ART weblap TÜKÖRlélek, és az ARANYCSILLAG-él rovatok felelős szerkesztőjeként tevékenykedem. Interjúkat készítek kortárs művészekkel.

Szabó Edit költő, egyesületünk alapító tagja, irodalmi tagozatunk tisztségviselője, 2019-től az Aranycsillag Irodalmi és Művészeti munkacsoporton belül az adminisztrátori csoport vezetője, 2020-tól szervező titkári teendőket is ellát.

Bemutatkozás:
Berzekén születtem, ott gyerekeskedtem, de életem nagy részét Bőcsön éltem és dolgoztam le, férjemmel és két gyermekemmel. Végzettségem közgazdasági és iskolatitkári. A helyi általános iskolában és az önkormányzatnál dolgoztam titkári és tanítói munkakörben. Jelenleg előnyugdíjas vagyok.
1990-től, férjem halála után egyedül neveltem gyermekeimet. A végleges egyedüllét hozta a versek felé fordulást, először a Poet-en jelentek meg verseim. Később állandó szerzőtársa lettem az Irodalmi Rádiónak, ahol több pályázaton sikeresen szerepeltem. Több irodalmi portálon, antológiákban, megyei napilapokban is jelennek meg írásaim.
2017-ben részt vettem az Aranycsillag Internetes Csoport szonettíró pályázatán, és Aranycsillag díjjal jutalmaztak. Ezenkívül több pályázaton eredményesen vettem részt. 2020-ban az egyesületben végzett közösségi munkámat Örökös tiszteletbeli tagsággal és Barátság díjjal ismerték el.

Ugró Éva Anna költő, egyesületünk alapító tagja, kezdettől az irodalmi tagozat, valamint az Aranycsillag Irodalmi és Művészeti munkacsoport tisztségviselője.

Bemutatkozás:
Nyíracsádon születtem, 1952-ben. Gyermekéveimet Polgáron töltöttem. 1972 óta Tiszaújvárosban élek, két fiam van. Már gyermekkoromban írtam verseket. Az irodalom, és a művészet szeretete mindig meghatározó szerepet töltött be életemben. Verseket, meséket írok. Nagy szenvedélyem a fotózás. Újabban festegetek is. Egy közös kötetben jelentek meg gyermekverseim Hajdrik Józseffel, Róka Rudi vegetáriánus lett címmel. Első önálló kötetem szerkesztés alatt áll. Verseimet irodalmi portálokon, antológiákban és irodalmi lapokban publikálom. Az írás mellett a fotózással régóta foglalkozom, többször kaptam felkérést fotópályázatok zsűrizésére. Alkotói munkámat pályázatok útján számos díjjal ismerték el: Aranycsillag díj, Aranypenna Nívódíj, Aranylant Fődíj, Aranylant Nívódíj, Kiemelt Nívódíj, Aranykamera Fődíj, Aranykamera Nívódíj, Aranykamera Nagydíj. Az egyesületben végzett közösségi munkámat 2020-ban Barátság díjjal ismerték el.

Andók Veronika költő, 2020 augusztusától tagja egyesületünknek, és azóta irodalmi tagozatunk tisztségviselője.

Bemutatkozás:
Nekézsenyben élek, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a Bükkihegyhát tájegységen. 1975-ben születtem férjnél vagyok és két gyermekem van. Verseket és meséket írok, gyermekkorom óta. Első "nagy" sikerem volt, amikor Juhász Jácint egy versemet felolvasta a Cimbora című műsorban.
Elsősorban tájverseket írok, de verseimben, meséimben a természetvédelem, a természet szeretete, a szép világunk iránti csodálatot fejezem ki. Több gyermekversem megjelent különböző antológiákban, gyermek folyóiratokban, egy versem még tankönyvben is olvasható.
Több előadó többféle stílusban zenésítette meg verseimet, így a a gyulai Fülemüle gyermekzenekar, akikkel közös dalaink többször szerepeltek a Duna tv műsoraiban. De kórusmű is született már megzenésített versemből.
Első önálló, felnőtteknek szóló verseskötetem 2018-ban jelent meg magánkiadásban: Fénysuttogó címmel. Verseim jelen vannak több irodalmi portálon, valamint megzenésített verseim a Youtube csatornán.

Váronné Darabos Klára 2020-tól tagja egyesületünknek. 2023. május 1-től az irodalmi tagozat, valamint a munkacsoportunk tisztségviselője

Bemutatkozás:
Szigetváron születtem, itt is élünk a családommal. Negyven évig tanítóként dolgoztam egy közeli kis faluban. A család, tanítás és az írás mellett mindig is szerettem festeni, kézműveskedni. Gyerekként olyan családban nőttem fel, ahol a könyv mindig nagy „értéknek" számított.
Szüleimnek, nagyszüleimnek köszönhetem, hogy az irodalom lassan a mindennapjaim részévé vált. Tanítóként is sokat foglalkoztam vele. Szívesen írogattam, elsősorban csak a magam kedvtelésére.
Első írásom az Irodalmi Rádió pályázatának köszönhetően jelent meg a Pedagógusköltők, írók antológiája című könyvben. Ez adott még nagyobb lendületet az íráshoz.
Rendszeresen publikálom gyermekverseimet, meséimet a MIR Lurkó Kuckó Rovatában. Verseim, írásaim megjelentek már online irodalmi oldalakon és nyomtatott formában is.
Az írás számomra szórakoztató kikapcsolódás, egy újrateremtett sajátságos világ.
Müller Péter sorait idézném: „Mindenki csak önmagát tudja kiolvasni a könyvből.
A saját szerelmét, a saját emlékét és a maga tapasztalatát. (...)
Mert hiába olvasol valamit, azt még a saját képzeletedben is meg kell teremtened.
A te valóságodban, amely más, mint az enyém vagy bárkié.
Minden olvasás: újrateremtés." -és minden írás egy megélt élmény, emlék, melyet mások és a magam örömére írok.