Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesülete Székesfehérvár





Megellai Katalin képzőművész 2020-tól a művészeti tagozat tisztségviselője. 2022. április 1-től a tagozat tiszteletbeli alelnöke, és tagozatvezető helyettes. 2022. október 1-től a tagozat vezetője.

Bemutatkozás:
1966-ban születtem Kisvárdán, jelenleg Szilvásváradon élek. 20 éves koromban kezdtem el tudatosan rajzolni. Magántanárt választottam, és megtanultam a képzőművészetben akkor fellelhető csaknem összes technikát. Megtanultam a rajzi kifejezés módjait természeti ábrázolás útján. Első alkotásommal 1989-ben egy nagyszabású megyei tárlaton vehettem részt. Eközben már rajzoltam non-figuratív kis firkákat. Majd egyre több olyan motívum jelent meg a munkáimon, ami nem hasonlított semmihez, ami a természetben vagy az alakított környezetben fellelhető. Kandinszky művészetét kezdtem el tanulmányozni, aki a legnagyobb hatással volt a művészetemre. Ezután már csak absztrakcióval foglalkoztam. Az idő haladtával nagyon sokat fejlődött a technikám a kompozíció és a színek használatának területén, így egy sajátos jelrendszert sikerült kialakítanom. Az eltelt 30 év alatt a képzőművészet mellett többféle művészeti ágat is kipróbáltam, amit publikáltam, és bemutattam a nagyközönségnek. Évekig foglalkoztam öltözéktervezéssel, ékszer és kiegészítő készítéssel, üvegfestéssel, gyöngyfűzéssel. 2010-ben kiadtam Rovargyűjtemény című könyvem, melyben 38 bogár és lepke gyöngyből megfűzhető mintáját terveztem. 2011-ben két társammal megalapítottam a Kalamona Bábszínházat, amelynek közel 6 évig voltam a művészeti vezetője, valamint a báb- és díszlettervezője.
Az elmúlt években számtalan egyéni tárlatom volt itthon és külföldön. Rendszeres részt veszek csoportos kiállításokon is. 2016-ban jelentettem meg a Tollterelő című, képzőművészeti terápiás jellegű gyakorlatokat tartalmazó könyvemet. Tagja és tisztségviselője vagyok a MANE, Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesületének.

Lukács Judit festő-grafikus, a tagozat vezető helyettese, és a munkacsoportunk tisztségviselője. 2023. január 1-től tiszteletbeli alelnök, és a tagozat első számú vezetőhelyettese.

Bemutatkozás:
Budapesten születtem 1964-ben, Szigetszentmiklóson élek.
A festészet, a grafika és a művészetek iránti érdeklődésem gyermekkorom óta hűséges kísérőm, érzelmeim színes kifejezés tára. Édesapám dísztárgyakat készített, illetve rajzolt, ami nagy hatással volt rám. Az általános iskolai rajztanárom figyelt fel a rajztehetségemre. A későbbi időben, egyebek mellett mestereim voltak: Somogyi György Munkácsy-díjas festőművész, Koosh Péter grafikus, Bálványos Huba, Fiók László és más alkotóműhelyek kiváló tanárai. Nem ragadok meg egy-egy stílusnál, hanem szeretem kipróbálni a nekem tetsző módozatokat. Temperával, akvarellel, olajjal, tűzzománccal és vegyes technikával is szívesen dolgozom, ami éppen jobban kifejezésre juttatja a bennem lévő érzésvilágot. Mindig kísérletező alkotó voltam, szerettem a gondolataimat, érzéseimet olyan anyagokkal kifejezni, amit más egyéb tevékenységekre használ. Így míg mások ruhákat, díszeket készítenek nemezből, én képet alkotok. A egyedi formák mellett a csodás színek a kifejező eszközeim. Számomra az ecset és a ceruza olyan, mint zenésznek a hangszere, vagy írónak a tolla.
Számos pályázaton, kiállításon vettem részt, amelyek során elismerték és díjazták a különleges, egyedi technikával készült alkotásaimat. Örömmel tölt el, amikor egy-egy alkotásommal versírásra ihletek költőket.
Tagja vagyok több internetes csoportnak. 10 évig voltam a szigetszentmiklósi Alkotók Közhasznú Egyesületének elnökhelyettese, amely mára baráti alkotókörré alakult.
2020-ban csatlakoztam a MANE, Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesületéhez.

Szegény Ildikó Gizella sokoldalú alkotóművész, a tagozat vezető helyettese.

Bemutatkozás:
1967-ben születtem Debrecenben, és Tetétlenen élek. A gimnázium elvégzése után pénzügyi szakterületen képeztem magam. Tetétlenen dolgozom saját Éden élelmiszer üzletemben, miközben folyamatos továbbképzéseken veszek részt. Művészeti pályafutásom 2015-ben kezdődött. Érdeklődési köröm sokoldalú. A festészet, a grafika, a versírás és a fotózás mellett az iparművészeti alkotások is teret kapnak életemben. Ilyen a glavírozás, a pirográfia, csipketojás és ajándéktárgy készítés, zöldség- és gyűmölcs szobrászat, ez utóbbit tanítottam is.
Alkotásaimból eddig 23 saját szervezésű hazai és külföldi tárlatom volt. Három művem, két verses kötet és egy romantikus kalandregény címlap borítóján kapott helyet.
A Világ Legszebb Tojásdíszítők Nemzetközi Csoport tagjaként bekerültem a Legszebb Tojásdíszítők Ki Kicsoda? Enciklopédiájába. A Világ Legszebb Tojásdíszítők Egyesületi tagjaként (központja Korea, Szöul), minden tojás művem szerepel az egyesület Cyber kiállításán. A Világ Legszebb 100 tojása közé lett beválasztva a strucc tojásom. Lengyelországban I. helyezett lett a festett tojásom: Jézus születése címmel. A festett Jézus, karácsonyi tojásaim az Amerikai Egyesült Államokban az Egg Carving and Etching Csoportban Címlapfotó lett 2020. decemberében. Lengyelországban a Polska Pisanka Easter Egg Polska Csoportban három tojásom szerepelt az X-TV oldalán.
Munkáim Budapesten zsűrizett iparművészeti termékek.
Alkotásaimból adományozni is szoktam, például pirográf munkával készítettem el Tetétlen utcai névtábláit magyar népi motívumokkal. Alkotásaimat az interneten teszem közzé, de jelentek már meg antológiákban, irodalmi- és napilapokban. Ezenkívül van két verses CD-m. 2019-ben megnyitottam a saját galériámat SziSzi Art Galéria néven.

Fazekes Krisztián festő- és grafikusművész, kezdettől a tagozat tisztségviselője.

Bemutatkozás:
Királyhelmecen (Szlovákia) születtem 1989. október 8-án. Mióta ceruzát fogtam a kezembe attól kezdve folyamatosan rajzolok. Miután elvégeztem a Művészeti alapiskolát, felvételt nyertem a Kassai Művészeti középiskola reklámgrafika szakára. 10 éves koromtól életem szerves része az alkotás, legyen az rajz, festés, grafika. 16 éves korom óta rendszeresen vannak önálló kiállításaim, úgy idehaza, mint határon túl. Jelenleg reklámgrafikusként dolgozok, de 5 évig egy Kassai szabadidő központban tanítottam rajzot és festészetet. Ha kérdik mi az életem értelme válaszom csak ennyi: Alkotni, alkotni, alkotni... Tagja vagyok a TICCE Bodrogközi és Ungvidéki Alkotók Társaságának, valamint 2018-tól a MANE - Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesületének, ahol kezdettől a tagozat tisztségviselője vagyok. 2018-ban a MANE és az Aranycsillag Irodalmi és Művészeti Csoport logójának grafikai kivitelezését Művészeti Nagydíjjal ismerték el, majd 2019-ben egyesületi munkámat tiszteletbeli tagsággal jutalmazták.

Engyel Erika (ENE) festő, kezdettől a tagozat tisztségviselője

Bemutatkozás:
Dunaújvárosban születtem 1962-ben, Pakson élek. Már kora gyermekkoromban érdeklődtem a különböző művészetek iránt. Rajzoltam, zenetagozatra jártam, zongoráztam, balettoztam, nép- és modern táncot tanultam. A rajzolás, festés is mindig közel állt hozzám. Az életem mégis úgy alakult, hogy egy időre, ha nem is teljesen, de eltávolodtam a művészetektől. Azután már felnőtt fejjel, sok évvel később ismét visszakanyarodtam a művészetek felé.
Festészetet iskolában nem tanultam. Autodidakta módon képzem magam a mai napig. 2013-ban egy jobb agyféltekés tanfolyam indított el ezen az úton. Itt találkoztam két különleges oktatóval Zabó Kittivel és Bajczi Mariannával. Ők tárták ki előttem ezt a csodálatos világot. Persze ez csak a kezdet volt. Egyre nagyobb igényét éreztem a fejlődésnek, és kerestem a lehetőséget, hogy tanulhassak. Első tanítóm, Nagy Krisztián festőművész (KINVA), akinek azóta is követem az online oktatásait. Majd Nógrádi Katalin festő- és grafikusművészt lett a mesterem.
Eleinte grafittal, szénnel és akrillal dolgoztam, ma már az olajjal való festés a kedvencem. Alkotásaimban a természet és az emberek realista ábrázolására törekszem. Már több önálló, és csoportos kiállításom volt. 2015-től tagja vagyok a Cserhát Művészkörnek, 2015-ben Aranykéz díjat adományoztak. Egy internetes pályázaton első helyezést értem el, ahol kupát is kaptam.
2017-ben az Aranycsillag Irodalmi és Művészeti Csoport jubileumi pályázatán, Aranypaletta Fődíjjal jutalmaztak. A kis árva című festményem illusztrációként bekerült a Lélektükör c. antológiába. 2020-ban pedig A tavasz illata című festményem az Új Verőfény magazin tavaszi kiadványának címlapján kapott helyet. Egyesületi munkámat 2020-ban Barátság díjjal ismerték el.

Andrea Sammet festő és grafikus, a tagozat tisztségviselője.

Bemutatkozás:
Dunaújvárosban születtem 1967-ben. 16 éves koromban családunk elköltözött a Csongrád megyei Fábiánsebestyénbe. Érettségi után a Szolnoki Kereskedelmi és Gazdasági Főiskolán végeztem külgazdasági szakos közgazdászként. 2003-ban Németországba mentem férjhez. Azóta Nieder-Ohmenben élünk, Hessen tartományban. Általános iskolában rajzszakkörbe jártam és E. Tóth Ila dunaújvárosi keramikus művész kerámia szakkörébe. Kreatív tevékenységbe ezt követően kisfiam születése után kezdtem újra, először üvegfestéssel, majd 2008-tól rajzolással, festészettel. Azóta is folyamatosan képzem magam tanfolyamokon, könyvekből, művészeti szakfolyóiratokból. 2017 óta digitális festészettel is foglalkozom.
2011-ben az 1822 Frankfurter Sparkasse (takarékbank) szakmailag zsűrizett kiállításán 2. helyezést értem el Frankfurt am Main-ban. Egyéni kiállításom volt Laubachban és többször is részt vettem csoportos kiállításokon Frankfurtban és Grünbergben. 2018-tól vagyok tagja a Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesületének, és munkacsoportjának. 2019-től a csoportban adminisztrátori, 2020-tól pedig moderátori tisztséget töltök be. Rendszeresen részt veszek pályázatokon, melynek során alkotásaimat számos díjjal ismerték el.

Nagy Márta festő, a tagozat és a munkacsoport tisztségviselője.

Bemutatkozás:
1970-ben születtem Mezőhegyesen. Magyarbánhegyesen nőttem fel, 20 éve Mezőkovácsházán élek. Már iskolás koromban nagyon szerettem rajzolni, de a sport felé orientálódtam. Többféle sportágban jeleskedtem. 2012-ben volt egy súlyos nyaki gerinc műtétem, ennek következtében, a jobb kezem nehezen tudtam mozgatni. 2013-ban orvosi javaslatra kerestem olyan elfoglaltságot, ami megmozgatta a kezem, és ekkor kezdtem el önállóan festeni. Férjem, 3 gyermekem és 4 unokám mellett, számos műtétem és betegségem ellenére, a festészettel lett teljes az életem. Sajátos ecsetkezeléssel a realista stílust képviselem. Kiállítások alkalmával, és pályázatok útján számos elismerést kaptam, ami öröm számomra, és megerősít abban, hogy jó utat választottam. Alkotásaimat internetes portálokon teszem közzé, ezenkívül már több alkalommal kaptak helyet antológiában, folyóiratokban és művészeti kiadványokban. 2020-tól vagyok tagja és tisztségviselője a Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesületének, és munkacsoportjának.

Tibold Katalin festő, aki 2020 augusztusától tagja egyesületünknek, egyben a munkacsoport, és 2022-től a művészeti tagozat tisztségviselője

Bemutatkozás:
1958-ban születtem Perkátán, polgári nevem Tibold Mihályné, alkotónevem Tibold Katalin - TK - így jegyzem alkotásaimat. Nagyvenyimben élek férjemmel. Egy felnőtt fiam van, aki kutató és fejlesztő mérnök.
Rajzolni mindig szerettem, ami a családunk körében természetes volt. A szüleim is rajzoltak és tanítottak. Édesapám volt a rajzoló vadőr. A kilövendő bakok trófeáit távcső segítségével, szinte hajszálpontosan rajzolta le. Festeni egyénileg kezdtem, az internet adta lehetőségeket használva, később Nógrádi Katalin festőművésztől tanultam. Először üvegre festettem, később akrillal és jelenleg olajjal festek. Életem fő eleme lett az alkotás, ami nagy örömet okoz számomra. Minden téma, és technika érdekel, de még keresem azt a stílust, ami legjobban közel áll hozzám. Eddig két csoportos, és két önálló kiállításom volt.
Pályázatokon több alkalommal jó eredményt értem el. Alkotásaim magazinokban, antológiákban, elektromos könyvekben szerepelnek. Tagja vagyok több alkotói társaságnak, és internetes portálnak. A költőtársak eddig közel 250 verset írtak festményeimhez, ami szintén jó érzéssel tölt el. Továbbá az is öröm számomra, ha felismerik festményeimet, és azt mondják rá: "Tiboldkatis", ami eszerint már sajátos stílust tükröz.

Körmendi Rita festő és költő, aki 2019 novemberétől tagja egyesületünknek, egyben a munkacsoport, és 2022-től a művészeti tagozat tisztségviselője, valamint 2022. október 1-től megbízott elnökhelyettes.

Bemutatkozás:
"Amikor festek a szívem vezeti az ecsetem, amikor írok a lelkem fogja a tollam." (saját mottóm)
1979-ben születtem Bácsalmáson. Jelenleg Martonvásáron élek férjemmel és két gyönyörű gyermekemmel. Előzőleg több, mint 9 évig Németországban éltünk. Már egészen kisgyermekkoromban jelentkeztek nálam a művészetek iránti vonzalom jelei. Sajnos az élet nem úgy hozta, hogy ezen a pályán induljak el, de később visszaterelgetett a festészet, és a költészet útjára. Első versemet 10 éves koromban írtam, amit soha nem mutattam meg senkinek. Majd egy családi tragédia hatására 14 évesen kezdtem újra verseket írni.
2013 óta foglalkozom a festészettel, autodidakta módon, de inkább ötleteket ihleteket merítettem az internet világából, a rám ható érzelmekből, és a körülöttem lévő természetből.
Első festményeim egyike, egy kiskereskedő kirakatába került. Első kiállításom egy kézműves piacon volt (Kunst-Handwerkt Markt Nördlingen) Németországban, ahol két alkalommal is bemutatkozhattam. Sok pozitív visszajelzést kaptam, ami bátorságot adott, hogy folytassam a festést. Első önálló kiállításom egy kedves barátom ajánlására Burgauban (Németország) az Theraphi Zentrum-ban volt. Ezt követően felvételt kértem a Günzburgi Off-Art társulathoz, ahol tag voltam, amíg külföldön éltünk. Ezidő alatt több csoportos kiállításon is részt vettem.
Állandó kiállításom Irdning-ben a Gasthof Grabenwirt-ben, Ausztriában látható.
Emellett festményeim, grafikáim és verseim jelentek meg különféle antológiákban, újságokban, magazinokban. 2020-ban két könyv grafikai illusztrálására kaptam felkérést.
Tagja vagyok több irodalmi és művészeti társaságnak, és internetes portáloknak.

Vancsai Erzsébet Gorácz Józsefné fotográfus kezdettől egyesületünk tisztségviselője, tiszteletbeli tagja.

Bemutatkozás:
1954-ben születtem Egerben, ma is ott élek. Már gyermekkoromban érdekelt a művészet több ága, rajzolgattam, szobrászkodtam és szívesen írtam kisebb történeteket. A versírást 14 éves koromban, a fotózást pedig, nagyon későn 2013-ban kezdtem el. Közben egy kis ideig festettem néhány olajfestményt is. Mára már elhalkultak bennem a szavak, és a palettát sem színezem már, de a fotózás iránti szeretet egyre erősebb szenvedélyemmé vált.
Mindig a lelkiállapotomnak és élethelyzetemnek megfelelően nyúltam a művészeti ágakhoz, de ezzel kapcsolatos iskolát különböző okoknál fogva nem végeztem. Több ízben megjelentek verseim és fotóim különböző internetes fórumokon. Néhány fotóm nyomtatásban is megjelent, könyvborító és naptár lapjain.
Mostanában, különböző okoknál fogva csak kevesebbet fotózom, de a művészet iránti érdeklődésem okán 2017 szeptemberében megalakítottam (Wonderful Photo Gallery) internetes fotócsoportot és a hozzá tartozó galéria oldalt. A csoport tevékenysége a különböző nemzetiségekben élő fotósok gyönyörű alkotásainak bemutatása.
2012-től tagja vagyok az Aranycsillag Irodalmi és Művészeti Csoportnak, a MANE munkacsoportjának. A Lélektükör című 2017 évi jubileumi antológia címlap fotójáért Aranykamera Nagydíjat kaptam. Munkámat 2018-ban MANE tiszteletbeli tagsággal jutalmazták, 2020-ban pedig Barátság díjjal ismerték el.

Szűcs Mária (Mara) fotográfus, kezdettől egyesületünk tisztségviselője.

Bemutatkozás:
1956-ban születtem Sajószentpéteren. Felsőnyárádi csodás gyermek évek után 1963-tól Kazincbarcika oktatási intézményei jelentették a fejlődést számomra, előbb a Központi Általános Iskola, majd a Ságvári Endre Gimnázium. Kazincbarcikán élek, fotóimat "Mara fotó" névjeggyel jelzem. A fotózás az első ajándékba kapott Smena fényképezőgéppel kezdődött és a technika változásaival kitárult lehetőségek segítették fejlődésem. 2012-ben beiratkoztam Steiner Gábor fotóművész budapesti iskolájába, és elsajátítottam a modell, az épület, a mozgás, a portré, és a tárgyfotózást. Ez az iskola lehetőséget biztosít minden évben a tanítványainak kiállításon való bemutatkozásra Budapesten. Kazincbarcikán és környékén is többször volt kiállításom. Országosan egyre ismertebbé váltam és 4 éve már külföldre is hívnak, nemzetközi fotós lettem. 2017. decemberétől az Aranycsillag Irodalmi és Művészeti csoport, - MANE munkacsoport tagja vagyok - ahol 2018-ban háromszor nyertem el a hónap fotója címet. Az eddigi munkámat 2020-ban Barátság díjjal ismerték el.

Sz. Nagy Tímea textilszobrász, egyesületünk tagja és tisztségviselője.

Bemutatkozás:
Hivatalos nevem Dr. Szalmásiné Nagy Tímea. 1969-ben születtem Kisvárdán, jelenleg is itt élek családommal. Az alkotás szeretete gyerekkorom óta kísér utamon... A szépség, a harmónia, az univerzum végtelen csodája folyamatos inspirációval sarkall, hogy a bennem lévő érzéseket, gondolatokat megörökítve, tovább adjam azokat. Korábban olajjal, akrillal, grafittal alkottam, majd megismerkedtem a textilszobrászattal, mely azonnal rabul ejtette a szívemet. Az elmúlt évek során számtalan közös tárlaton vettem részt és számos önálló kiállításom volt. Zsűrizett munkáimat többek között Budapesten, Kalocsán, Kisvárdán, Nyíregyházán, Debrecenben is láthatták, de Bécsben, valamint Szlovákiában és Erdélyben is megmutathattam a közönségnek. 2019 decemberében a MANE Új Verőfény irodalmi- művészeti- kulturális magazin 3-4. lapszámának hátsó borítóján kapott helyet az Íratlan szabályok szorításában című paverpol alkotásom. Ezenfelül további alkotásaim is jelentek meg a magazinban, és a 2019 évi Lélekhúr c. antológiában. Oktatóként igyekszem továbbadni tudásomat, tapasztalásaimat, mert a hitvallásom:
"Minden, amire szükséged van, mélyen benned él és várja, hogy megmutatkozhasson. Csak maradj csendben, és adj időt, hogy ami belül van, megtalálhasson Téged."
(Caddy Eileen)