Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesülete Székesfehérvár





Dévai Nagy Kamilla Liszt-, Bartók és Kazinczy Díjas előadóművész, Magyarország Érdemes Művésze, a MANE alelnöke, és a zenei tagozat vezetője

A művésznő 1950-ben született Budapesten, ma is ott él. Szülei Nagy Imre és Makkai Kamilla. Főiskolai tanulmányait a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskolában végezte 1975-ben operaénekesként, Sík Olga tanítványaként. 1968-ban "Nyílik a Rózsa" címmel a Magyar Televízió népdalvetélkedőjén láthatta először a közönség. 1969. decemberében a "Röpülj Páva" népdalvetélkedőn már a nyertesek között végzett. 1970-1973 között a Rajkó Zenekar szólistája volt. 1973-ban a berlini Világifjúsági Találkozón az Arany Fesztiváldíj nyertese lett. 1975-ben az USA-ban 105 nap alatt 97 koncerten énekelt a Budapest Táncegyüttes szólistájaként. 1976-ban Montrealban az olimpia egyetlen magyar kulturális küldötte volt. 1979-ben debütált zeneszerzőként, elsősorban a 21. századi magyar költők verseihez írt dallamokat. 1971-1995 között egész Európában fellépett, énekelt Libanonban, Ecuadorban, Venezuelában, Kínában, Koreában, Szíriában, Észak-Amerikában, 1996-ban Ausztráliában. 1983-1993 között havonta saját műsort készített a rádióban. 1994-1996 között a törökbálinti Szőnyi Erzsébet Zeneiskolában énekes-gitáros előadóművészetet tanított. 1996-ban megnyitotta Közép-Európa első énekes-gitáros előadóművész-képző iskoláját, a Krónikás Zenedét, ami Európában egyedülálló. Dévai Nagy Kamilla 34 nyelven énekel. Az egyetlen magyar előadóművész, aki bekerült 1995-ben a Guinness Világrekordok Könyvébe. 2015 tavaszán jelent meg 21. lemeze. Két gyermeke és öt unokája van.
Egyesületi munkáját, és munkásságát 2017-ben Aranyhúr Nagydíjjal, 2019-ben Művészeti Nagydíjjal, 2020-ban Életműdíjjal ismerték el.

Dr. Kovács Gyula zeneíró, zenei szakértő, egyesületünk tagja, a zenei tagozat művészeti vezetője.

Nyugdíjas mérnök vagyok egy jó évtizede, a művész-nevem Derkovats Gyula. Pályaválasztásom idején anyám mondta – fiam, legyen a műszaki tudomány a kenyered, amelyen a zene a vaj. Igaza lett. A hegedülés fogásait általános és középiskolás koromban tanultam tíz évig, s akkor szimfonikus zenekarban játszottam évekig. A nyomdász szakmát összesen tizenegy évig tanultam, s egy munkahelyen – a Kner Nyomdában – dolgoztam le negyvenhárom éves szakmai életemet. Utolsó nyomdai éveimben írtam meg szakmai könyvemet, az Ofszetmestert. Nyugdíjas koromban visszatértem kedvencemhez, a zenéhez, de azért a nyomdászatot sem hagytam teljesen abba. Mintegy öt évvel ezelőtt, a neten összetalálkoztam egy hajdani jó ismerőssel, Jártó Rózával és kiderült, hogy mindketten nyugdíjas alkotók vagyunk. Ő prózát, verset, én zenét írtam. És miből lesz a cserebogár? Megalakítottuk a Róza & Julius Kiadót egyéni vállalkozásban saját műveink kiadására. Itt szereztem gyakorlatot könyv- és CD lemez szerkesztő-kiadói tevékenységekben, hasznosítva nyomdaipari ismereteimet. Azóta nem csak egyéni kiadványaink vannak, hanem egy alkotópárrá lettünk, egyre több közös alkotás megjelentetésével. Hogy egyik szavamat a másikba ne öltsem, az évek során Róza vitt be engem a Cserhát Művész Körbe, a Nyírségi Gondolat Közösségi Szalonba, Nagy Vendel irodalmi csoportjába, és legutóbb a Barátok Verslista tagságába. Mindegyik körben nagyon sok barátra, ismerősre tettem szert, és – lehetőségeimhez mértem – folyamatosan figyelemmel kísérem alkotó munkáikat és e körök életét magam is gazdagítom. A nappalaimat a családi élet foglalja le, de esténként legtöbbször Rózával együtt alkotunk, és éljük a hozzá tartozó társasági életünket. A közös alkotásokat teljes egészében a neten keresztül bonyolítjuk. Az utóbbi időben, mivel műveink egyre nagyobb számban jelennek meg a világhálón, így a Google keresőben a ’derkovats-jarto’ beütése után gyakorlatilag az összes újabb alkotásunk megtekinthető.
Eddigi egyesületi munkámat Aranycsillag Nagydíjjal, Kottaíró díj Arany fokozatával, és Örökös tagsággal ismerték el.

Lovag Anatole Hongrois (Farkas Antal) Dortmund, zeneszerző, író-költő. Egyesületünk tagja és zenei tagozatának művészeti vezetője

Bemutatkozása:
Lovag Anatole Hongrois vagyok, 67 éves, a Máltai lovagrend és a Római Sas lovagrend lovagja. Arany- és gyémánt diplomás zeneszerző, Art-platina díjas író- költő, Életműdíjas művész, ezenkívül van 37 művészeti díjam. Diplomáimat Németországban és Franciaországban szereztem. 72 regényem van, ebből kettő kötetemet adtak ki, továbbá van 14 musicalem, ami 200 dalból áll. A youtubon meg lehet hallgatni a dalaimat, az interneten pedig olvasni lehet a regényeimet. Ezenkívül 200 novellám, 400 versem is megtalálható. Több országban éltem, Németország, Franciaország, Afrika, Hollandia, Svájc, Spanyolország stb. Több nyelvet beszélek, jelenleg tolmácsként dolgozok Németországban. Szabadidőmben könyvet írok és egy musicalt. Ezenkívül, ha időm engedi, magyar irodalmi táborokat látogatok. Az utóbbi időben az Aranyosapáti és a Battonyai táborokban voltam, ahol nagyon jól éreztem magamat.
Az egyesületben végzett munkám, valamint irodalmi- és zenei munkásságom elismeréséért Aranyhúr Zenei Fődíjat, Aranypenna Irodalmi Fődíjat, és Örökös tagságot adományoztak részemre.

Erdősi Ildikó 2017. óta alapító tagja egyesületünknek. 2022-től a tagozat tisztségviselője, továbbá a rendezvényeink rendszeres zenei előadója.

Bemutatkozása:
Székesfehérváron születtem 1965-ben, itt élek a családommal, és a királyok városában tanítok. Biológia- testnevelés szakos középiskolai tanár vagyok.
Verseket már általános iskolás korom óta írok, az évek során több kisebb kihagyással folyamatosan születnek. Nemcsak verseket, novellákat is írok.
Ének tudásomat kisiskolásként énekversenyek, ki-mit- tud-ok, idősebb fejjel az énekkarokban töltött idő, a külföldi fellépések (Olaszország, Ausztria, Görögország, Anglia, Németország, Szlovákia) segítették elő. A zenével 7 éves korom óta foglalkozom. Hegedűn és gitáron játszom. Zenéltem a Székesfehérvári szimfonikus zenekarban, énekeltem a Pécsi Tudományegyetem Európa-díjas kamarakórusában, és a Fehérvári Prímavera kórusban.
Könyvbemutatókon, kiállítás megnyitókon városokban, falvakban és Székesfehérvár különböző rendezvényein (Ősfalköz, Fehérvári Polgárok, Nóta-klub, Nyugdíjas találkozó, Középiskolák Művészeti bemutatói, Színház, Művelődési Házak, Könyvtárak műsoraiban), találkozhatnak zenéimmel.
2014 novemberében verseimre, zenéimre a Cserhát József művészeti díj arany fokozatát kaptam. 2016-ban pedig Cserhát díjjal ismerték el művészi munkámat. 2017-ben az Aranycsillag Irodalmi és Művészeti Internetes Csoport irodalmi pályázatán: Aranycsillag Nagydíjat, és zenei pályázatán: Aranyhúr Fődíjat kaptam. Pályázati anyagomból egy CD készült, mely a Lélektükör c. Antológia részeként kiadásra került 2017-ben. 2019 tavaszán a Magyar Alkotók Nemzetközi Egyesületének pályázatán zenei Nívódíjat kaptam, majd 2021-ben Aranyhúr elismerést zene- és ének előadói, valamint zeneszerzői kategóriában.
Jó érzéssel tölt el olyan emberek (írók, költők) írásait, verseit megzenésítve közvetítenem, amivel azonosulni tudok. Zenéimmel, énekemmel azokat az érzéseket szeretném átadni a hallgatóságnak, amit egy-egy mű elolvasása vagy írása közben éreztem.